PowrótBestseller Promocja

Osuszacz powietrza Fersk Torr 20

Osuszacze
1 099,00 zł 949,00 zł

Fersk Torr to osuszacz powietrza z filtrem HEPA, jonizatorem i modułem Wi-Fi. Kontrolę osuszania zapewniają wbudowany higrometr oraz higrostat. Fersk Torr działa cicho, a jego obsługa jest prosta i intuicyjna.

 • Wydajność osuszania 20 l/24 h ;
 • Osuszanie pomieszczeń do maks. 40 m²;
 • Filtr HEPA, redukujący w powietrzu ilość alergenów, zarodników pleśni, smogu, wirusów i bakterii;
 • Funkcja jonizacji, ułatwiająca oczyszczanie powietrza;
 • Sterowanie smartfonem, wygodne i intuicyjne, dające Ci pełną kontrolę nad osuszaniem powietrza.
 • Wydajność (maksymalny metraż)
  Sprawdź ofertę
  Fersk Torr do osuszania pomieszczeń

  Wydajne osuszanie do 40 m²

  Fersk Torr 20 szybko ogranicza wilgoć

  Model Torr to osuszacz powietrza do sypialni, kuchni, łazienki. Możesz używać go również w piwnicy i na strychu, w których temperatura nie jest zbyt niska. Osuszacz może działać w otoczeniu, którego temperatura mieści się w przedziale od 5 do 32°C.

  Fersk Torr to osuszacz przydatny do suszenia prania, a także przy malowaniu ścian i remontach.

  Do wyboru są dwie prędkości pracy wentylatora, niska i wysoka. Dostępne są także dwa tryby pracy:

  • tryb automatyczny (AUTO), kompatybilny z wybranymi przez użytkownika ustawieniami higrostatu;
  • tryb suszenia prania (LAUNDRY), umożliwiający ciągłe osuszanie powietrza, bez względu na aktualną wilgotność otoczenia;
  Fersk Torr osuszacz powietrza do prania

  Fersk Torr osuszacz powietrza z filtrem HEPA

  W trosce o zdrowie: filtr HEPA oraz jonizator powietrza

  Fersk Torr osuszacz z funkcją oczyszczania powietrza

  Oczyszczający powietrze filtr HEPA zatrzymuje szereg szkodliwych zanieczyszczeń:

  • zarodniki pleśni; szybko rozwijają się w wilgotnych miejscach;
  • cząsteczki smogu; PM2.5, PM10, które są także obecne w dymie papierosowym;
  • alergeny roślinne i zwierzęce oraz roztoczy kurzu;
  • wirusy oraz bakterie.

  Proces oczyszczania wzmacnia wbudowany jonizator powietrza. Funkcja jonizacji pozwala neutralizować rozwój drobnoustrojów oraz sprawia, że szkodliwe cząsteczki nie unoszą się swobodnie w powietrzu.


  Precyzyjny higrometr i niezawodny higrostat

  Fersk Torr osuszacz idealny do Twoich potrzeb

  Miernik wilgotności (higrometr) i higrostat dają Ci pełną kontrolę nad osuszaniem. Osuszacz powietrza Fersk Torr zmniejszy wilgotność do wymaganej przez Ciebie wartości, a gdy czujnik zarejestruje jej ponowny wzrost, osuszacz wznowi pracę. To Twoja oszczędność energii i pieniędzy.

  Z funkcją AUTO z higrostatem osuszacz powietrza Fersk Torr 20, będzie świetnie kontrolować poziom wilgotności z tolerancją +/- 5%. Gdy ustawisz wymagane 50%, powietrze zostanie osuszone do 45%, a osuszacz wstrzyma pracę. Wznowi ją, gdy poziom wzrośnie do 55%

  Dlatego warto wybrać docelową wartość zalecaną przez specjalistów: optymalna wilgotność powietrza w domu mieści się w zakresie od 40 do 60%.

  Osuszacz Fersk Torr higrometr i higrostat

  Aplikacja mobilna osuszacza powietrza Fersk Torr

  Łatwa obsługa dzięki aplikacji mobilnej

  Fersk Torr osuszacz powietrza sterowany przez Wi-Fi

  Aplikacja mobilna Smart Life – Smart Living daje Ci podgląd do aktualnego pomiaru wilgotności oraz pozwala zmieniać aktywne funkcje. Jednak używając aplikacji mobilnej, zyskujesz nowe możliwości:

  • Utwórz codzienny harmonogram pracy. Osuszacz Fersk Torr może włączyć się każdego wieczora, gdy wszyscy domownicy skorzystają już z prysznica, a w łazience wilgotność przekroczy normę.
  • Ustal własne zasady działania. Jeśli chcesz, osuszacz będzie pracować tylko we wskazanym czasie lub tylko wtedy, gdy wilgotność będzie dla Ciebie zbyt duża.
  • Zaprogramuj konkretne funkcje. Możesz na przykład ustalić, kiedy osuszacz będzie korzystać z szybkiej prędkości osuszania, a kiedy będzie pracować na swoim minimum, czy powinien używać jonizacji, czy może ma się wyłączyć po 2 h działania.
  App Store dla aplikacji Smart Life - Smart Living
  Google Play dla aplikacji mobilnej Smart Life - Smart Living

  Fersk Torr 20 do osuszania mieszkania

  Zbiornik na skropliny osuszacz powietrza Fersk Torr

  Duży zbiornik na skropliny i automatyczne wyłączanie

  Niezbędne wyposażenie otrzymasz w zestawie

  Osuszacz powietrza Fersk Torr ma wyjmowany 4-litrowy zbiornik na skropliny. Po jego zapełnianiu uruchomi się system automatycznego wyłączenia, który zapobiegnie przelaniu się wody. Na panelu sterowania zaświeci się odpowiednia ikona, a osuszacz wyda sygnał dźwiękowy. Po opróżnieniu zbiornika i umieszczeniu go w urządzeniu osuszanie zostanie wznowione.

  Warto dodać, że z przodu zbiornik na skropliny posiada przezroczysty wskaźnik poziomu wody.

  W zestawie znajdziesz gumowy wężyk odpływowy, który pozwala na nieprzerwane odprowadzanie skroplin. Wtedy nie musisz przejmować się napełnionym zbiornikiem. Wężyk będzie szczególnie przydatny w trybie pracy ciągłej w wysokiej wilgotności (np. podczas remontu albo w dużej suszarni z mokrym praniem).


  Kółka, uchwyt i boczny wylot powietrza

  Wygodne rozwiązania w Fersk Torr 20

  Przestawianie urządzenia nie będzie sprawiać problemu. Fersk Torr 20 ma 4 kółka jezdne oraz solidny, ruchomy uchwyt.

  Innowacyjnym rozwiązaniem jest boczny wylot powietrza. Silny strumień osuszonego powietrza, który kieruje się od bocznego wylotu ku górze, może być skierowany bezpośrednio na najbardziej wilgotne miejsca, które potrzebują punktowego osuszania (mokra ściana, suszarka z praniem, wilgotna kanapa). Boczny wylot daje więcej możliwości ustawienia urządzenia niż taki, który byłby umieszczony przy górnym panelu.

  Osuszacz Fersk Torr z bocznym wylotem i ruchomym uchwytem

  Fersk Torr 20 cicha praca w sypialni

  Cicha praca modelu Fersk Torr 20

  Działa cicho, bez zakłócania Twojego spokoju i komfortu

  Urządzenia wyposażone w sprężarki i wentylatory generują hałas. W porównaniu do innych osuszaczy powietrza, o podobnej wydajności, Fersk Torr 20 to ciche urządzenie. Zależy nam na tym, żeby nasze produkty, które trafiają do Twojego domu, nie zaburzały codziennego komfortu.

  Fersk Torr generuje dźwięki o natężeniu od 42 do około 55 dB, w zależności od intensywności osuszania, odległości i otoczenia. Odgłos pracy przypomina wytłumiony szum, który nie jest męczący i nie odwróci Twojej uwagi od codziennych czynności.


  Stylowy wygląd połączony z uniwersalnym minimalizmem

  Dopasowany do każdego wnętrza

  Osuszacz powietrza Fersk Torr to niewielkie urządzenie, które dzięki swojej klasycznej prostocie będzie pasować do każdego wnętrza. Lekko połyskująca biała obudowa o zaokrąglonych krawędziach tworzy zgrany duet z czarnym, matowym panelem sterowania. Takie wykończenie panelu sprawia, że nie zostają na nim nieestetyczne ślady palców.

  Fersk Torr w salonie

  Czynnik chłodniczy R290

  Ekologiczny czynnik chłodniczy R290

  W trosce o środowisko

  Podobnie jak nasze klimatyzatory przenośne, tak i osuszacze powietrza wykorzystują czynnik chłodniczy pochodzenia naturalnego, który uznawany jest za eco-friendly. Jest to czysty propan, czyli czynnik chłodniczy R290.

  Nie ma konieczności uzupełniania czynnika chłodniczego, płynie on w obiegu zamkniętym, nie ulega zużyciu.

  Najczęstsze pytania. FAQ osuszacz powietrza Fersk Torr

  Deklarowana na stronie wydajność osuszania, to wartość maksymalna. Jest ona uzyskiwana w konkretnych warunkach (temperatura otoczenia 30°C i wilgotność względna 80%). Spadek wilgotności i temperatury skutkuje zmniejszeniem wydajności osuszania urządzenia. Zatem na początku osuszanie jest najbardziej intensywne, a z czasem (wraz ze zmniejszeniem się ilości wody w powietrzu) staje się wolniejsze.

  Główną funkcją osuszacza powietrza Fersk Torr jest osuszanie powietrza. Skutkiem ubocznym (ciepło jest generowane przez sprężarkę) jest wydmuchiwanie lekko podgrzanego powietrza, dlatego temperatura w pomieszczeniu może wzrosnąć (zwykle o 1-3°C). Użytkownik nie na to wpływu.

  Poza osuszaczem powietrza z ruchomym uchwytem i wyjmowanym pojemnikiem na skropliny w zestawie znajdują się gumowy wężyk odpływowy, 4 kółka jezdne, wbudowany jonizator powietrza oraz filtr HEPA.

  Domowy osuszacz powietrza Fersk Torr to kondensacyjny osuszacz, czyli taki, który posiada sprężarkę. W zamkniętym układzie urządzenia krąży czynnik chłodniczy R290, który jest transportowany pomiędzy dwoma wymiennikami ciepła (skraplacz i parownik).

  Woda zawarta w powietrzu kondensuje (skrapla się) przy kontakcie z wychłodzonym wymiennikiem, następnie woda trafia do zbiornika osuszacza.

  Osuszone, zimne powietrze jest później ogrzewane i oddawane z powrotem do pomieszczenia.

  Specyfikacja techniczna Torr 20

  Funkcje i wyposażenie dodatkowe sterowanie przez Wi-Fi (2,4 GHz), filtr HEPA, jonizator powietrza, timer 24 h, wężyk odpływowy
  Tryby osuszania automatyczny, suszenie prania (tryb ciągły)
  Powierzchnia maksymalna 40 m²
  Maksymalna wydajność osuszania (przy 30°C i 80% RH) 20 l/24 h
  Maksymalna moc znamionowa 400 W
  Maksymalny przepływ powietrza (bez filtra HEPA) 230 m³/ h
  Liczba prędkości nawiewu 2
  Pojemność zbiornika na skropliny 4 l
  Poziom głośności do 55 dB
  Czynnik chłodniczy R290A
  Zawartość pudełka osuszacz powietrza, wężyk odpływowy, filtr HEPA, instrukcja obsługi
  Wymiary osuszacza (szer. x wys. x gł.) 51 x 33 x 23 cm
  Waga osuszacza 15 kg

  Opinie Ceneo

  35 opinii
  K.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  Zacznę od tego, że zastanawiałem się co kupić czy suszarkę do prania czy osuszacz powietrza. Padło na osuszacz ponieważ jest zdecydowanie tańszy. Dobra suszarka kosztuje od 2,5 tys w górę ( i zajmuje sporo miejsca ). Osuszacz umieściłem w pralni. Jest tam pralka i miejsce do suszenia ubrań. Jakie było moje zaskoczenie po uruchomieniu. Urządzenia prawie nie słychać. Praca jest naprawdę cicha. Pranie schnie naprawdę szybko + jonizator powietrza robi dobrą robotę. Wyschnięte ubrania pachną i nie elektryzują się. Jestem bardzo zadowolony z urządzenia. Praktycznie bezobsługowe. Na programie auto utrzymuje zadaną wilgotność. Przy większej ilości prania do wysuszenia wystarczy zwiększyć nawiew ( jest taka możliwość ). Niestety jeszcze nie udało mi się sparować osuszacza z aplikacją w telefonie ale myślę, że jest to kwestia poświęcenia większej ilości czasu. Oczywiście nie przeszkadza to w manualnym sterowaniu. Osuszacz użytkowany na ten czas trzy tygodnie. Zobaczymy jak będzie sprawował się dalej ale na ten czas godny polecenia. Pozdrawiam Krzysiek
  B.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  Pracuje na mieszkaniu 72m. Zajęło mu parę dni aby z 66% zbić do 50% paru. Ok 4dni pracy nonstop. Woda wieczorem i rano wylewana zbiornik pełen. Miałem porównanie z innymi osuszaczem podobnej wydajność i ten jest ciszy.
  K.
  Opinia potwierdzona zakupem
  4.5
  Dobra jakość wykończenia, stosunkowo cicha praca. Duża pomoc przy obsłudze zdalnej poprzez aplikację. Osuszacz działa sprawnie, osusza powietrze z wystarczającą wydajnością.
  M.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  Produkt bardzo dobrej jakości, świetnie się sprawdza. Po 5 nocach użytkowania poziom wilgotności się ustabilizował i czuć zmianę w powietrzu. Polecam.
  K.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  Osuszacz użytkuje około dwóch tygodni i jestem bardzo zadowolony. Skończył się problem zaparkowanych okien, niedoschniętego prania. Powietrze w domu jest zupełnie inne. Trochę głośno chodzi lecz nie zagłusza to otoczenia. Powietrze wypuszczane jest cieplejsze niż te pobierania co skutkuje nagrzewaniem się pomieszania, bardzo duży plus podczas zimy lub chłodniejszych okresów.
  K.
  Opinia potwierdzona zakupem
  4.5
  Dobra jakość wykończenia, stosunkowo cicha praca. Duża pomoc przy obsłudze zdalnej poprzez aplikację. Osuszacz działa sprawnie, osusza powietrze z wystarczającą wydajnością.
  D.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  Bardzo wysoka skuteczność osuszania, bardzo przyjemny design, funkcjonalność, plus za funkcję oczyszczania powietrza
  S.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  Spełnia oczekiwania, koniec z zaparowaną łazienką po prysznicu 4 osob lustra suche. Obsługa przez aplikację w telefonie także na +
  K.
  Opinia potwierdzona zakupem
  4.0
  Po niemal 2 miesiącach użytkowania można coś konkretnego powiedzieć. Osuszacz spełnia swoje zadanie w 100%, świetnie utrzymuje wilgotność w mieszkaniu na poziomie 40-50% w końcu dzięki niemu o wiele lżej się oddycha zbierając codziennie do pełna 1 dość pojemny zbiornik przy praniu nawet 1,5-2 zbiorniki (naprawdę ułatwia i przyspiesza jego suszenie). Nie jest jednak idealny i chętnie się dowiem dlaczego i czy inni jego posiadacze też tak mają!? Głównie chodzi o jego prace i głośność. Początkowo naprawdę bardzo ciche urządzenie zarówno na poziomie Low jak i High. Po około 1,5 tygodnia pracy osuszacz zaczął wydawać tylko i wyłącznie na prędkości Low głośne dźwięki rzęzi i chrobocze niestety ale nocą nie do wytrzymania dlatego pracuje tylko w trybie High bo tylko na nim jest cichutki. Wada, usterka czy ten typ tak ma nie wiem ale jak już wcześniej pisałem tego efektu początkowo nie było także z tego powodu duży minus.

  Przydatne

  Do pobrania