Wyprzedany

Osuszacz powietrza Fersk Torr 30

Osuszacze
1 399,00 zł

Fersk Torr to osuszacz powietrza z filtrem HEPA, jonizatorem i modułem Wi-Fi. Kontrolę osuszania zapewniają wbudowany higrometr oraz higrostat. Fersk Torr działa cicho, a jego obsługa jest prosta i intuicyjna.

 • Wydajność osuszania 30 l/24 h ;
 • Osuszanie pomieszczeń do maks. 60 m²;
 • Filtr HEPA, redukujący w powietrzu ilość alergenów, zarodników pleśni, smogu, wirusów i bakterii;
 • Funkcja jonizacji, ułatwiająca oczyszczanie powietrza;
 • Sterowanie smartfonem, wygodne i intuicyjne, dające Ci pełną kontrolę nad osuszaniem powietrza.
 • Wydajność (maksymalny metraż)
  fersk torr 30 opinie ceneo Sprawdź ofertę
  Fersk Torr 30 w wilgotnej łazience

  Wydajne osuszanie do 60 m²

  Fersk Torr 30 duża moc osuszania

  Model Torr to osuszacz powietrza do sypialni, kuchni, łazienki. Możesz używać go również w piwnicy i na strychu, w których temperatura nie jest zbyt niska. Osuszacz może działać w otoczeniu, którego temperatura mieści się w przedziale od 5 do 32°C. Fersk Torr to osuszacz przydatny do suszenia prania, a także przy malowaniu ścian i remontach.

  Dostępne są dwa tryby pracy:

  • tryb automatyczny (AUTO), kompatybilny z wybranymi przez użytkownika ustawieniami higrostatu;
  • tryb suszenia prania (LAUNDRY), umożliwiający ciągłe osuszanie powietrza, bez względu na aktualną wilgotność otoczenia;

  Model Fersk Torr 30 zachwyca dużą mocą, dlatego możesz go wykorzystać do usuwania skutków zalania lub powodzi.

  Fersk Torr osuszacz powietrza do prania

  Fersk Torr osuszacz powietrza z filtrem HEPA

  W trosce o zdrowie: filtr HEPA oraz jonizator powietrza

  Fersk Torr osuszacz z funkcją oczyszczania powietrza

  W zestawie poza zwykłym filtrem wstępnym (siatkowym), który zatrzymuje duże cząsteczki kurzu znajdziesz wspomniany filtr HEPA, który zatrzymuje szereg szkodliwych zanieczyszczeń:

  • zarodniki pleśni; szybko rozwijają się w wilgotnych miejscach;
  • cząsteczki smogu; PM2.5, PM10, które są także obecne w dymie papierosowym;
  • alergeny roślinne i zwierzęce oraz roztoczy kurzu;
  • wirusy oraz bakterie.

  Proces oczyszczania wzmacnia wbudowany jonizator powietrza. Funkcja jonizacji pozwala neutralizować rozwój drobnoustrojów oraz sprawia, że szkodliwe cząsteczki nie unoszą się swobodnie w powietrzu.


  Precyzyjny higrometr i niezawodny higrostat

  Fersk Torr osuszacz idealny do Twoich potrzeb

  Miernik wilgotności (higrometr) i higrostat dają Ci pełną kontrolę nad osuszaniem. Osuszacz powietrza Fersk Torr zmniejszy wilgotność do wymaganej przez Ciebie wartości, a gdy czujnik zarejestruje jej ponowny wzrost, osuszacz wznowi pracę. To Twoja oszczędność energii i pieniędzy.

  Z funkcją AUTO z higrostatem osuszacz powietrza Fersk Torr 30, będzie świetnie kontrolować poziom wilgotności z tolerancją +/- 5%. Gdy ustawisz wymagane 50%, powietrze zostanie osuszone do 45%, a osuszacz wstrzyma pracę. Wznowi ją, gdy poziom wzrośnie do 55%

  Dlatego warto wybrać docelową wartość zalecaną przez specjalistów: optymalna wilgotność powietrza w domu mieści się w zakresie od 40 do 60%.

  Osuszacz Fersk Torr higrometr i higrostat

  Aplikacja mobilna osuszacza powietrza Fersk Torr

  Łatwa obsługa dzięki aplikacji mobilnej

  Fersk Torr osuszacz powietrza sterowany przez Wi-Fi

  Aplikacja mobilna Smart Life – Smart Living daje Ci podgląd do aktualnego pomiaru wilgotności oraz pozwala zmieniać aktywne funkcje. Jednak używając aplikacji mobilnej, zyskujesz nowe możliwości:

  • Utwórz codzienny harmonogram pracy. Osuszacz Fersk Torr może włączyć się każdego wieczora, gdy wszyscy domownicy skorzystają już z prysznica, a w łazience wilgotność przekroczy normę.
  • Ustal własne zasady działania. Jeśli chcesz, osuszacz będzie pracować tylko we wskazanym czasie lub tylko wtedy, gdy wilgotność będzie dla Ciebie zbyt duża.
  • Zaprogramuj konkretne funkcje. Możesz na przykład ustalić, kiedy osuszacz będzie korzystać z szybkiej prędkości osuszania, a kiedy będzie pracować na swoim minimum, czy powinien używać jonizacji, czy może ma się wyłączyć po 2 h działania.
  App Store dla aplikacji Smart Life - Smart Living
  Google Play dla aplikacji mobilnej Smart Life - Smart Living

  Fersk Torr 30 do osuszania mieszkań

  Zbiornik na skropliny i automatyczne wyłączanie

  Niezbędne wyposażenie otrzymasz w zestawie

  Osuszacz powietrza Fersk Torr ma wyjmowany 4-litrowy zbiornik na skropliny. Po jego zapełnianiu uruchomi się system automatycznego wyłączenia, który zapobiegnie przelaniu się wody. Na panelu sterowania zaświeci się odpowiednia ikona, a osuszacz wyda sygnał dźwiękowy. Po opróżnieniu zbiornika i umieszczeniu go w urządzeniu osuszanie zostanie wznowione.

  Warto dodać, że z przodu zbiornik na skropliny posiada przezroczysty wskaźnik poziomu wody.

  W zestawie znajdziesz gumowy wężyk odpływowy, który pozwala na nieprzerwane odprowadzanie skroplin. Wtedy nie musisz przejmować się napełnionym zbiornikiem. Wężyk będzie szczególnie przydatny w trybie pracy ciągłej w wysokiej wilgotności (np. podczas remontu albo w dużej suszarni z mokrym praniem).

  Zbiornik na skropliny osuszacz powietrza Fersk Torr

  Osuszacz Fersk Torr z bocznym wylotem i ruchomym uchwytem

  Kółka, uchwyt i boczny wylot powietrza

  Wygodne rozwiązania w Fersk Torr 30

  Przestawianie urządzenia nie będzie sprawiać problemu. Fersk Torr 20 ma 4 kółka jezdne oraz solidny, ruchomy uchwyt.

  Innowacyjnym rozwiązaniem jest boczny wylot powietrza. Silny strumień osuszonego powietrza, który kieruje się od bocznego wylotu ku górze, może być skierowany bezpośrednio na najbardziej wilgotne miejsca, które potrzebują punktowego osuszania (mokra ściana, suszarka z praniem, wilgotna kanapa). Boczny wylot daje więcej możliwości ustawienia urządzenia niż taki, który byłby umieszczony przy górnym panelu.


  Stylowy wygląd połączony z uniwersalnym minimalizmem

  Dopasowany do każdego wnętrza

  Osuszacz powietrza Fersk Torr to niewielkie urządzenie, które dzięki swojej klasycznej prostocie będzie pasować do każdego wnętrza. Lekko połyskująca biała obudowa o zaokrąglonych krawędziach tworzy zgrany duet z czarnym, matowym panelem sterowania. Takie wykończenie panelu sprawia, że nie zostają na nim nieestetyczne ślady palców.

  Fersk Torr w salonie

  Czynnik chłodniczy R290

  Ekologiczny czynnik chłodniczy R290

  W trosce o środowisko

  Podobnie jak nasze klimatyzatory przenośne, tak i osuszacze powietrza wykorzystują czynnik chłodniczy pochodzenia naturalnego, który uznawany jest za eco-friendly. Jest to czysty propan, czyli czynnik chłodniczy R290.

  Nie ma konieczności uzupełniania czynnika chłodniczego, płynie on w obiegu zamkniętym, nie ulega zużyciu.


  Najczęstsze pytania. FAQ osuszacz powietrza Fersk Torr

  Deklarowana na stronie wydajność osuszania, to wartość maksymalna. Jest ona uzyskiwana w konkretnych warunkach (temperatura otoczenia 30°C i wilgotność względna 80%). Spadek wilgotności i temperatury skutkuje zmniejszeniem wydajności osuszania urządzenia. Zatem na początku osuszanie jest najbardziej intensywne, a z czasem (wraz ze zmniejszeniem się ilości wody w powietrzu) staje się wolniejsze.

  Główną funkcją osuszacza powietrza Fersk Torr jest osuszanie powietrza. Skutkiem ubocznym (ciepło jest generowane przez sprężarkę) jest wydmuchiwanie lekko podgrzanego powietrza, dlatego temperatura w pomieszczeniu może wzrosnąć (zwykle o 1-3°C). Użytkownik nie na to wpływu.

  Poza osuszaczem powietrza z ruchomym uchwytem i wyjmowanym pojemnikiem na skropliny w zestawie znajdują się gumowy wężyk odpływowy, 4 kółka jezdne, wbudowany jonizator powietrza oraz filtr HEPA.

  Domowy osuszacz powietrza Fersk Torr to kondensacyjny osuszacz, czyli taki, który posiada sprężarkę. W zamkniętym układzie urządzenia krąży czynnik chłodniczy R290, który jest transportowany pomiędzy dwoma wymiennikami ciepła (skraplacz i parownik).

  Woda zawarta w powietrzu kondensuje (skrapla się) przy kontakcie z wychłodzonym wymiennikiem, następnie woda trafia do zbiornika osuszacza.

  Osuszone, zimne powietrze jest później ogrzewane i oddawane z powrotem do pomieszczenia.

  Specyfikacja techniczna Torr 30

  Funkcje i wyposażenie dodatkowe sterowanie przez Wi-Fi (2,4 GHz), filtr HEPA, jonizator powietrza, timer 24 h, wężyk odpływowy
  Tryby osuszania automatyczny, suszenie prania (tryb ciągły)
  Powierzchnia maksymalna 60 m²
  Maksymalna wydajność osuszania (przy 30°C i 80% RH) 30 l/24 h
  Maksymalna moc znamionowa 600 W
  Maksymalny przepływ powietrza (bez filtra HEPA) 230 m³/ h
  Liczba prędkości nawiewu 2
  Pojemność zbiornika na skropliny 4 l
  Poziom głośności do 58 dB
  Czynnik chłodniczy R290A
  Zawartość pudełka osuszacz powietrza, wężyk odpływowy, filtr HEPA, instrukcja obsługi
  Wymiary osuszacza (szer. x wys. x gł.) 51 x 33 x 23 cm
  Waga osuszacza 16 kg

  Opinie Ceneo

  100 opinii
  S.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  Niesamowity. Nie mam porownania bo to moj pierwszy tego typu sprzet ale wylewanie codziennie 2-3 pelnych pojemnikow wody robi wrazenie. Slychac ze chodzi, cichy nie jest ale nie przeszkadza np w ogladaniu TV. Po wlaczeniu pokazalo 78% wilgotności. Po 2h spadło na 53%. Funkcja AUTO swietnie kontroluje poziom wilgotnosci z tolerancja +- 5%. Mam ustawione na 50% schodzi do 45% i sie wylacza. Zalacza sie gdy poziom dojdzie do 55%. Naprawde czuć różnice w jakosci powietrza po używaniu tego sprzętu. Szyby nie paruja. Mam go poki co 2 tygodnie ale nie znalazlem jeszcze minusów.
  A.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  Urządzenie spełnia swoją funkcję idealnie. Dobrze radzi sobie ze zbieraniem wilgoci w łazience oraz suszy pranie w jedną noc. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Poleciłam go również moim rodzicom, których mieszkanie zostało zalane i czeka ich remont.
  P.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  to jest sztos!!!! wody ściąga niesamowite ilości. 8 litrów na około 12- 14 godzin pracy z mojego mieszkania wyciąga równo. Stoi głównie w jednym pomieszczeniu w którym wilgoć była najbardziej odczuwalna, chyba tam spływa z całego mieszkania. Włączam rano, wyłączam przed snem bo jednak burczy dość głośno. Nie przeszkadza to w ciągu dnia ale na noc wyłączam. Głośności nie uznaję za wadę ponieważ doskonale wiemy co kupujemy. Specyfikacja jasno określa poziom hałasu. Agregat jednak burczy, ale to burczenie jednostajne, można się przyzwyczaić choć nie każdemu to będzie odpowiadać. Mi nie przeszkadza, dzieciom też nie, kot również nie ucieka i nie chowa się przed urządzeniem. mieszkanie 48m2 To urządzenie polecam KAŻDEMU zdecydowanie. Warto wydać tą kasę. Zdecydowanie wart ceny !
  F.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  Początkowo chciałam kupic fersk torr 20 przez co nie był długo dostępny postawiłam na tort 30 i nie żałuję. Kupiłam do domu i radzi sobie znakomicie. W końcu koniec mokrych okien w domu. Głośność mi nie przeszkadza gdyż wstawiam go do pokoju gdzie aktualnie nie przebywam.
  J.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  Osuszacz świetnie działa - potrafi cały zbiornik zapełnić wodą jednego dnia. Jeden z nielicznych osuszaczy który ma wbudowany filtr HEPA poza siatkowym oraz współpracuje z aplikacją TUYA na czym mi zależało.
  A.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  Urządzenie dużo daje, w mniejszych pokojach po godzinie dwóch potrafi ściągnąć kilkadziesiąt %. Urządzenie pracuje w otwartym korytarzu w mieszkaniu 65m2 i jest ok!
  K.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  Osuszacz spełnia swoją rolę, estetyczny, tylko trochę głośno pracuje, ale jestem zadowolona z zakupu. Polecam.
  M.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  Zgodny z opisem a sam w sobie osuszacz na prawdę działa. Dla mnie super.
  A.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  Produkt oceniam wysoko, na 5 gwiazdek(dosawę też).
  K.
  Opinia potwierdzona zakupem
  5.0
  Produkt zgodny z opisem i spełnia oczekiwania

  Przydatne

  Do pobrania