Klimatyzator przenośny z funkcją grzania. Poznaj Fersk Vind 2 Wifi HEPA

Tryb grzania to jeden z trybów, w którym działa klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WiFi HEPA. Moc grzewcza 3,3 kW - idealnie sprawdzi się do 40 m2

Fersk
Fersk

Fersk Vind 2 WiFi HEPA, klimatyzator, który chłodzi i grzeje

Tryb grzania to jeden z trybów, w którym może działać klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WiFi HEPA. Oczywiście klimatyzacja kojarzy się głównie z chłodzeniem, jednak zależało nam na tym, żeby urządzenie było wielofunkcyjne i przydatne przez cały rok.

Dzięki temu możesz cieszyć się komfortem cieplnym, zarówno podczas upalnego lata, jak i mroźnej zimy. Dodatkowo takie rozwiązanie sprawia, że dołączony do urządzenia filtr HEPA AllergyProtect, przyda się zarówno w cieplejszych porach roku, wyłapując alergeny pylących roślin, jak i w sezonie grzewczym, zatrzymując szkodliwe cząsteczki smogu. 

Fersk Vind 2 WIFI HEPA klimatyzator z funkcją grzania i chłodzenia

Moc grzewcza i przepływ powietrza. Fersk Vind 2 WiFi HEPA to mocne i szybkie urządzenie

Moc grzewcza wynosi 3,3 kW (11000 BTU). W budynkach dobrze ocieplonych Fersk Vind 2 WiFi HEPA może dogrzewać pomieszczenia o powierzchni maksymalnej około 40 metrów kwadratowych. W gorzej izolowanych budynkach ta moc grzewcza, będzie odpowiednia dla pomieszczeń do 27 metrów kwadratowych.

Maksymalny przepływ powietrza z filtrem HEPA AllergyProtect wynosi 340 m³/h, co pozwala na szybkie wypełnienie pomieszczenia ogrzanym powietrzem. W swoich czterech ścianach od razu poczujesz się otoczony przytulnym ciepłem.

Jak ustawić klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WiFi HEPA na grzanie?

Funkcja grzania to odwrócona funkcja chłodzenia. Podczas chłodzenia, ciepłe powietrze jest odprowadzane przez rurę wyrzutową poza budynek, w celu zwiększenia efektywności urządzenia. Tryb ogrzewania odwraca ten obieg i do pomieszczenia trafia ciepłe powietrze.

Dlatego po odpowiednim zamontowaniu rury wyrzutowej możesz od razu wybrać funkcję grzania za pomocą panelu sterowania, pilota lub aplikacji mobilnej: wybierz MODE, następnie funkcję ogrzewania, której symbolem jest słońce. I gotowe. Wybierz wymaganą temperaturę i ciesz się przyjemnym ciepłem.

Tryb grzania Fersk Vind 2 WIFI HEPA

Wydajność ogrzewania klimatyzatorem Fersk

W grzejnikach elektrycznych stosunek zużycia energii wynosi jeden do jednego. W uproszczeniu oznacza to, że pobranie 1 kW prądu, pozwala na wytworzenie 1 kW energii cieplnej. Zdarza się, że stosunek wypada gorzej, co oznacza, że zwyczajnie przepłacasz.

W klimatyzatorze przenośnym Fersk Vind 2 WiFi HEPA ten stosunek wypada korzystniej. Maksymalny pobór prądu w trybie grzania wynosi 1500 W, wspomniana wcześniej moc grzewcza wynosi 3,3 kW (11000 BTU). Oznacza to, że stosunek wynosi około 1 do 2.2, co zdecydowanie przemawia na jego korzyść.

Ogrzewanie nie zużywa czynnika roboczego, nie wymaga także dodatkowych elementów ani skomplikowanych działań ze strony użytkownika.

Klimatyzatory przenośne