Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the acf domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/klient.dhosting.pl/inspirowane/fersk.nachlodno.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the simple-tags domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/klient.dhosting.pl/inspirowane/fersk.nachlodno.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/klient.dhosting.pl/inspirowane/fersk.nachlodno.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121
Montaż klimatyzatora przenośnego - Pierwsze kroki z Fersk

Pierwsze kroki z Fersk Vind 2 WiFi HEPA. Montaż klimatyzatora przenośnego

Czy montaż klimatyzatora przenośnego jest skomplikowany? Nie, o to nie musisz się martwić! Fersk Vind 2 WIFI HEPA zamontujesz już w trzech prostych krokach. Do dzieła!

Fersk
Fersk

Łatwy i szybki montaż

W przeciwieństwie do domowej klimatyzacji naściennej (tzw. split), której montaż wymaga osoby z odpowiednimi, potwierdzonymi certyfikatem uprawnieniami, montaż klimatyzatora przenośnego Fersk Vind 2 WiFi HEPA jest prosty i wykonasz go samodzielnie. 

Wybierając klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WiFi HEPA, pomijasz także konieczność uzyskania zgody od zarządcy budynku i wspólnoty mieszkaniowej, która jest konieczna podczas montażu klimatyzacji ściennej. Powodem jest to, że przy montażu klimatyzacji split ingeruje się w elewację budynku. 

Wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz w zestawie

Kupując klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WiFi HEPA , otrzymujesz urządzenie, wraz z niezbędnymi dodatkami:

  • uszczelka okienna – do wyprowadzenia rury wyrzutowej;
  • rura wyrzutowa – do odprowadzania ciepłego powietrza;
  • filtr HEPA AllergyProtect – do oczyszczania powietrza;
  • wężyk odpływowy – rurka do odprowadzania skroplin np. w trybie osuszania;
  • pilot sterowania – do kontrolowania urządzenia;
Elementy wyposażenia

Montaż klimatyzatora przenośnego Fersk Vind 2 WiFi HEPA, krok po kroku

Krok 1. Po rozpakowaniu ustaw klimatyzator przenośny w pomieszczeniu, w którym chcesz korzystać z urządzenia. Wybierz miejsce w pobliżu okna lub drzwi balkonowych i źródła prądu. 

Zadbaj o to, żeby urządzenie stało na stabilnej, płaskiej powierzchni i nie miało bezpośredniego kontaktu z wodą. Ustawiając klimatyzator przenośny, zadbaj o odpowiednie odległości od innych przedmiotów (30-50 cm). 

Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 montaż przy oknie

Krok 2. Podłącz rurę wyrzutową, dołączoną w zestawie, do okrągłego wylotu powietrza z tyłu urządzenia. Rurę umocujesz w otworze, przekręcając ją w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Podłączona rura nie powinna być odkształcona lub nadmiernie wygięta.

Rurę należy zamontować podczas korzystania z funkcji chłodzenia i grzania. Jest ona składana, a jej długość powinna mieścić się w przedziale od około 30 do 150 cm. W celu ograniczenia zużycia energii zaleca się, by rura była jak najkrótsza. Nie należy przedłużać rury.

Rura odprowadzająca powietrze klimatyzator przenośny Fersk Vind 2

Krok 3. Drugi koniec rury należy wyprowadzić na zewnątrz przez rękaw uszczelniający montowany na oknie. Uszczelka okienna jest dołączona do zestawu.

Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 z zamontowaną rurą wyrzutową

Sposoby na montaż klimatyzatora przenośnego

Uszczelka okienna

Montaż uszczelki okiennej

Najprostszym i skutecznym sposobem wyprowadzenia rury wyrzutowej jest skorzystanie z uszczelki okiennej lub specjalnej ramy z plastikową szybą z otworem. Taka metoda jest nieinwazyjna, co ma duże znaczenie dla osób, które wynajmują mieszkanie lub nie mogą ingerować w elewację budynku. 

Uszczelka ogranicza napływ gorącego powietrza z zewnątrz, a to bezpośrednio wpływa na efektywność chłodzenia. Uszczelka okienna dołączona do zestawu Fersk Vind 2 WiFi HEPA ma rzepy, dzięki czemu nie musisz martwić się o uszkodzenie ramy okna. 

Otwór w ścianie

Wiercenie otworu w ścianie

Inwazyjną metodą jest zrobienie otworu w ścianie. Do tego potrzeba jednak albo fachowca, albo odpowiednich narzędzi i trochę wolnego czasu. Wiadomo, że takie rozwiązanie nie zawsze będzie możliwe, bo w widoczny sposób ingeruje w wygląd budynku, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. 

Dodatkowo otwór w ścianie ogranicza mobilność klimatyzatora przenośnego. Poza sezonem letnim otwór należy odpowiednio zabezpieczyć, żeby do domu nie dostawała się wilgoć i zimno. Jednak taki otwór będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą używać funkcji grzania klimatyzatora Fersk Vind 2 WiFi HEPA, bo wtedy nie ma konieczności otwierania okna, co ogranicza utratę ciepła. 

Klimatyzator przenośny a podłączenie do wentylacji – tylko w odpowiedniej sytuacji

Często wśród zapytań naszych klientów pojawia się kwestia przedłużania rury lub podłączenia jej do przewodu wentylacyjnego. Przedłużenie rury, o czym napisano w instrukcji obsługi urządzenia, drastycznie pogarsza wydajność chłodzenia, bo rura nagrzewa się i dodatkowo podnosi temperaturę w pobliżu klimatyzatora przenośnego. 

Podłączenie rury do kratki wentylacyjnej lub komina jest zabronione w momencie, gdy przewód wentylacyjny jest współdzielony np. w bloku lub kamienicy. Wówczas gorące powietrze będzie nawiewane do innych mieszkań, zaburzając tym samym wentylację grawitacyjną, co jest niedozwolone i może stwarzać zagrożenie dla innych mieszkańców. 

Podłączenie rury wyrzutowej do komina np. w domu jednorodzinnym może spowodować zaburzenie cyrkulacji świeżego powietrza, a gorące powietrze z komina będzie się cofać z powrotem do klimatyzowanego pomieszczenia. Najbezpieczniejsze jest stosowanie takiego rozwiązania, gdy obecne są dwa kominy o niezależnych ciągach, co przeciwdziała „cofce” ciepłego powietrza. 

Klimatyzatory przenośne