Klimatyzator przenośny z funkcją oczyszczania powietrza

Fersk Vind 2 WiFi HEPA - chłodzenie i grzanie z funkcją oczyszczania powietrza. Oddychaj czystym powietrzem.

Fersk
Fersk

Czyste powietrze to nasza nowa misja

Statystyki zanieczyszczonych miast UE

Marka Fersk, przygotowując swoje produkty, przewiduje potrzeby ich przyszłych użytkowników. Wiemy, że dla wielu z Was najcenniejsze jest zdrowie, zarówno Wasze, jak i osób dla Was najbliższych. Mamy również świadomość tego, że świat zmaga się z problemem zanieczyszczeń powietrza, które w niedalekiej przyszłości przyniosą katastrofalne skutki. 

To wszystko było inspiracją do ulepszenia pierwszego modelu klimatyzatora przenośnego, które zaowocowało nową jakością w postaci modelu Fersk Vind 2 WiFi HEPA. Łączącego w sobie wydajne chłodzenie i grzanie, z równoczesną z funkcją oczyszczania powietrza. 

Jak pokazał raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z 2018 roku, wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast z Unii Europejskiej, znalazło się aż 36 miast w Polsce

Kwestia chroniącej zdrowie filtracji powietrza, była tym elementem, który musiał wzbogacić nasze urządzenia. Troszczymy się o Twój komfort i zdrowie, byś mógł z każdym kolejnym oddechem czerpać radość z czystego powietrza. 

Jako jedni z nielicznych producentów klimatyzatorów przenośnych, zdecydowaliśmy się na wykorzystanie pełnowymiarowej i skutecznej technologii filtra HEPA, która w połączeniu z dużym przepływem powietrza sprawia, że oczyszczanie Fersk Vind 2 WiFi HEPA jest turbo szybkie i ultra skuteczne! 

Filtr HEPA – tylko z nim powietrze będzie wolne od zanieczyszczeń

W naszym klimatyzatorze przenośnym Fersk Vind 2 zastosowaliśmy filtr HEPA AllergyProtect, który wyłapuje z powietrza stałe cząsteczki zanieczyszczeń, które unoszą się w powietrzu. Są to:

  • alergeny roślinne w postaci pyłków;
  • roztocza kurzu domowego
  • zarodniki pleśni i grzybów;
  • bakterie i wirusy;
  • pyły zawieszone PM2.5 i PM10, będące składnikami smogu i dymu papierosowego. 

Technologia Filtrów HEPA

Filtr HEPA klimatyzatora Fersk Vind 2

Technologia filtrów HEPA, zalicza się do wysokosutecznych rozwiązań, stosowanych wszędzie tam, gdzie wymagane jest czyste powietrze np. w szpitalnych salach zabiegowych, w pomieszczeniach produkcyjnych przemysłu farmaceutycznego, spożywczego i elektronicznego. 

Włókna filtra zatrzymują mikrocząsteczki zanieczyszczeń, które są niedostrzegalne dla ludzkiego oka, ale które są odczuwalne w skutkach przez organizm. Cząsteczki PM2.5 uznawane są za najbardziej szkodliwe dla ludzkiego zdrowia ze wszystkich zanieczyszczeń powietrza. Długa ekspozycja na PM2.5 przyczynia się do problemów ze zdrowiem (zagrożenie zawałem, chorobą nowotworową płuc, problemy z nadciśnieniem). 

Zanieczyszczenia powietrza sprawiają również, że u wielu osób pojawiają się ostre reakcje alergiczne, a ich dotychczasowe alergie stają się bardziej uciążliwe i męczące. W Polsce niemal 40% osób ma alergie, z czego większość przypadków ma związek z alergenami, które unoszą się w powietrzu, a które przyczyniają się do występowania alergicznego nieżytu nosa i astmy. 

Urządzenie z filtrem HEPA, takie jak wielofunkcyjny klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WiFi HEPA, zasysa powietrze z pomieszczenia i zatrzymuje szkodliwe dla zdrowia zanieczyszczenia. Fersk Vind 2 WiFi HEPA to Twój najlepszy przyjaciel w zmaganiach z alergią oraz smogiem.

Fersk Vind 2 WiFi HEPA, komfort chłodzenia i siła oczyszczania

Obecność filtra HEPA AllergyProtect sprawia, że powietrze w pomieszczeniu jest oczyszczane niezależnie od trybu, w którym działa klimatyzator przenośny. CADR oczyszczania wynosi 290 m³/h, co jest wartością porównywalną z wieloma popularnymi oczyszczaczami powietrza.

Kupując jedno urządzenie, zyskujesz nie tylko komfort, ale i gwarancję lepszego zdrowia. Możesz skutecznie chłodzić albo grzać, a powietrze i tak przepłynie przez filtr HEPA AllergyProtect, który zatrzyma szkodliwe zanieczyszczenia. Sezon na klimatyzację pokrywa się z czasem pylenia wielu roślin, a sezon grzewczy to czas, w którym w Polsce króluje smog. Wybierając Fersk Vind 2 WiFi HEPA mądrze i z zaoszczędzeniem czasu rozwiążesz kilka problemów naraz.

Dzięki Fersk Vind 2 WiFi HEPA możesz pożegnać się z wilgocią, włączając tryb osuszania, a w międzyczasie filtr Filtr HEPA AllergyProtect wyłapie zarodniki pleśni, które często występują w zawilgoconych pomieszczeniach. A jeśli zechcesz tylko przefiltrować i wymieszać powietrze, użyjesz funkcji wentylatora, która działa bez pracy sprężarki. 

Filtr HEPA AllergyProtect po zużyciu należy wymienić na nowy. W zależności od intensywności i częstotliwości korzystania z klimatyzatora przenośnego Fersk Vind 2 żywotność filtra wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Klimatyzatory przenośne